Sinpaş’ın, Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesindeki toplam ön satış cirosu KDV hariç 5 milyar 645 milyon 217 bin TL oldu

Necla DALAN

1 Şubat – 29 Şubat 2024 tarihleri arasında 528 adet devremülk satılmış. Bu satışlardan 266 milyon 777 bin 478 TL ön satış cirosu elde edilmiş. Projede bugüne kadar toplam 26 bin 682 adet devremülk satışı gerçekleştirilmiş. Yapılan devremülk satışlarına ilişkin toplam ön satış cirosu ise KDV hariç 5 milyar 645 milyon 217 bin TL.

Rakamlar böyle yüksek olunca Kızılbük GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik’i aradım ve bu ilginin sebebini sordum. Çelik, “Nitelikli tatil fiyatları inanılmaz yüksek. Bu da devremülke ilgiyi artırıyor” yanıtını aldım.

Kızılbük GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik

5 GECELİK TATİLİN FATURASI 200 BİN LİRAYA ÇIKTI

Son günlerde basına yansıyan rakamlar da Çelik’in bu sözlerini doğruluyor. Zira Türkiye’de yerli turist için bu yaz 5 günlük tatilin bedeli 200 bin TL’ye kadar çıkıyor. Haliyle gün sayısı arttıkça tatilin faturası da kabarıyor.

Mahmut Sefa Çelik, 100’e yakın farklı dairenin olduğu projenin bir hafta veya 10 günlük tatillerle kıyaslandığında kendini çok hızlı amorti ettiğini de söyledi ve şöyle devam etti: “Sezonun en sakin döneminde fiyat aralığımız 300-350 bin TL aralığında değişiyor. 4 artı bir gibi büyük ünitelerde yaz döneminde bir haftalık devremülk 2.5 milyon TL. Bir kere alıyorsunuz ve

tapusu ömür boyu sizin oluyor. Bu projede bireysel müşteri sayımız 15 bin. Bazı müşterilerimiz birden fazla dönem satın alıyor.”

1300’ün üzerinde civarında ünitenin olduğu projenin ilk etabında 550 devremülk olduğunu kaydeden Çelik, bu etabın yüzde 98’inin bittiğini vurguladı. İskan için müracaatların yapıldığını kaydeden Çelik, “Önümüzdeki sonbaharda ilk etap açılmış olacak” dedi.

Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort, Marmaris İçmeler Kızılkum’da hayata geçiriliyor. Projede 1318 lüks devre mülk ünitesi dışında 206 oda kapasiteli 5 yıldızlı bir otel, Termal SPA, Wellness Park, Kongre Merkezi, AVM, 10.500 metrekarelik Aqua&Macera Park da bulunuyor. Mahmut Sefa Çelik geçen ay yaptığı açıklamada proje tamamlandığında 2 bin kişiye direkt, 3 bin kişiye de dolaylı istihdam sağlayacaklarını söyledi.

YAPI RUHSATLARINIH İPTALİNE YÖNELİK DAVA REDDEDİLDİ

Bu arada Kızılbük Gayrimenkul; dün KAP’a yaptığı açıklamada Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesi ile ilgili yapı ruhsatlarının iptali davasının reddedildiğini duyurdu. Açıklamada şöyle denildi:

“Muğla ili, Marmaris İlçesi, Kızılkum Mevkii, 1598 ve 2518 no.lu parsellerdeki Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projemizle ilgili olarak yapı ruhsatlarının iptaline yönelik Marmaris Belediye Başkanlığı’na Muğla 2. İdare Mahkemesi’nde 2022/27 esas no.lu dava açıldığını, bahsi geçen davanın Şirketimize direkt olarak açılmadığını, Şirketimizin davalar konusunda bilgi sahibi olunduğu gün itibari ile davalara müdahil olunduğunu ve gerekli yasal itiraz haklarımızın kullanıldığını kamuoyuna açıklamıştık. Marmaris Belediye Başkanlığı’na Muğla 2. İdare Mahkemesi’nde açılan 2022/27 esas no.lu dava, Muğla 2. İdare Mahkemesi tarafından dosya kapsamında yer alan bilgi, belge ve bilirkişi raporuna istinaden davanın reddine karar verilmiştir.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x